Roblox სტუდიო. გააკეთე ის, რისი წარმოდგენაც შეგიძლია
Roblox — არის გლობალური ონლაინ თამაშების შექმნის პლატფორმა. ნებისმიერ მომხმარებელს შეუძლია ჩამოტვირთოს Roblox Studio თავის კომპიუტერში და შექმნას საკუთარი თამაშები, პერსონაჟები და ლოკაციები, ატვირთოს ისინი საკუთარ პროფილში. პლატფორმას ასევე აქვს საკუთარი სათამაშო ვალუტა - Robux, რომლისთვისაც შეგიძლიათ შეიძინოთ საქონელი და მომსახურება თამაშებში.
• მოდულის ხანგრძლივობა — 1,5 თვე
• ასაკი  6-7 წელი
საქართველოს პირველ საერთაშორისო კიბერსკოლაში 6-7 წლის ბავშვებისთვის თამაშის დეველოპმენტი ისწავლება მსოფლიოს უდიდეს ინტერაქტიურ პლატფორმაზე Roblox. მოდულის მასწავლებლები ბავშვებს გააცნობენ პერსონაჟების, ბგერების, სპეცეფექტების და ვირტუალური სამყაროების (ფლეისების) შექმნის საშუალებებს. გაკვეთილებზე ახალგაზრდა გეიმერები შეიძენენ კოდირების უნარებს, გაიგებენ ონლაინ თამაშების შექმნის საფუძვლებს, შექმნიან საკუთარი 3D სამყაროს ნაწილს, შეძლებენ დახვეწონ თავიანთი ვიდეო თამაში და ასევე დაეუფლონ წარმატებული მონეტიზაციის სტრატეგიებს.
Roblox არის შესანიშნავი ადგილი პროგრამირების სამყაროში შემოსვლისთვის და პირველი სამეწარმეო გამოცდილების მისაღებად. სასწავლო პროცესი იქნება სახალისო, საინტერესო და ამაღელვებელი, სავსე უნიკალური სათამაშო გამოცდილებით!
Roblox Studio-ზე სწავლის თავისებურებები კიბერსკოლა KIBERone-ში
Roblox Studio არის ყველაზე დიდი სათამაშო პლატფორმა მსოფლიოში. ეს შესანიშნავი ინსტრუმენტია წარმოსახვის განვითარებისა და სხვა მოთამაშეებთან ონლაინ კომუნიკაციისთვის. Roblox-ის ფერად გარემოში, პატარა მოსწავლეებსაც კი შეეძლებათ შექმნან თამაშები ნებისმიერი თანამედროვე მოწყობილობისთვის. ამ რედაქტორში მუშაობა მოსახერხებელი, გასაგები და საკმაოდ მარტივია.
1,5 თვიანი სწავლების განმავლობაში თქვენი შვილი მიიღებს ფასდაუდებელ გამოცდილებას საკუთარი პროგრამული უზრუნველყოფის შექმნის საქმეში და:
• დაეუფლება თამაშის პროგრამირების საბაზისო უნარებს Lua ენაზე, რის შემდეგაც მისთვის გაცილებით ადვილი იქნება უფრო რთული მრავალფუნქციური მოდულების ათვისება;
• შეძლებს კოდების სტრუქტურირებას, ალგორითმების შემუშავებისა და პროექტების ოპტიმიზაციის პრინციპების გაგებას;
• დაეუფლება ამ სათამაშო პლატფორმაზე მუშაობის ინსტრუმენტებს, პირადად შეაფასებს მის დადებით და უარყოფით მხარეებს;
• ისწავლის ავატარების შექმნას, პერსონაჟების მოდელირებას, მათ ანიმაციას, ობიექტებისა და აქტიური სივრცეების აგებას, განათების შეცვლასა და პეიზაჟების აღჭურვას;
• შეძლებს განასახიეროს საკუთარი შემოქმედება და განავითაროს შემოქმედებითი იდეები სრულფასოვან ონლაინ თამაშებში;
• ისწავლის როგორ განათავსოს საკუთარი თამაშები და გამოიმუშაოს მათზე მონეტიზაციის ან თამაშის ობიექტების გაყიდვით.
ჩვენს კიბერსკოლაში განათლება ეფუძნება პრაქტიკას (მხოლოდ 20% ეთმობა თეორიულ გაკვეთილებს, ხოლო გაკვეთილის 80% ეძღვნება ციფრულ გარემოში გამოყენებითი უნარების მოპოვებას). მასალის ეფექტურ და საინტერესო პრეზენტაციას ახორციელებენ Roblox Studio მოდულის მასწავლებლები - წამყვანი უნივერსიტეტების პროფესორები და დიდი IT კომპანიების გამოცდილი თანამშრომლები. მათთან ერთად ბავშვები იღებენ უამრავ ახალ გამოცდილებას, ცოდნას და ემოციას, უადვილდებათ პროგრამირების გარემოში შემოსვლა, დამოუკიდებლად დაიწყებენ თამაშების შექმნას და საკუთარი ფანტაზიით ექსპერიმენტებს.

Roblox Studio. Сделать все, что вы можете себе представить
• Roblox — мировая онлайн-платформа для создания игр. Любой пользователь может загрузить Roblox Studio на свой компьютер и создавать собственные игры, персонажей и места, загружать их в свой профиль. А еще на платформе действует своя игровая валюта — Robux, за которую в играх можно покупать товары и услуги.
• Длительность модуля — 1,5 месяца
• Возраст  6-7 лет
В Первой Международной КиберШколе в Тбилиси для детей 6-7 лет проводится обучение разработке игр на крупнейшей в мире интерактивной платформе Roblox. Тьюторы модуля познакомят ребят с инструментами для создания персонажей, звуков, спецэффектов и виртуальных миров (плейсов). На занятиях юные геймеры получат навыки кодирования, разберутся в основах создания онлайн-игр, построят кусочек собственной 3D-вселенной, смогут доработать свою видеоигру, а также освоят стратегии удачной монетизации.
Roblox идеально подходит для начала погружения в мир программирования и получения первого предпринимательского опыта. Учебный процесс будет веселым, интересным и захватывающим, наполненным уникальными игровыми впечатлениями!
Особенности обучения на Roblox Studio в КиберШколе KIBERone
Roblox Studio является крупнейшей игровой платформой в мире. Это отличный инструмент для развития воображения и онлайн-общения с другими игроками. В красочной среде Roblox даже младшие школьники смогут создавать игры для любого современного девайса. Работать в этом редакторе удобно, понятно и довольно просто.
За 1,5 месяца обучения ваш ребенок приобретет бесценный опыт создания собственного софта и:
• получит базовые навыки игрового программирования на языке Lua, после чего ему гораздо легче будет освоить более сложные многофункциональные модули;
• сможет структурировать коды, поймет принципы разработки алгоритмов и оптимизации проектов;
• освоит инструменты для работы на этой игровой платформе, лично оценит ее преимущества и недостатки;
• научится создавать аватары, моделировать персонажей, анимировать их, строить объекты и активные плейсы, менять освещение и обустраивать ландшафты;
• сможет воплощать свой творческий потенциал и разрабатывать креативные идеи в полноценных онлайн-играх;
• научатся выкладывать свои игры и даже зарабатывать на них путем монетизации или создавая + продавая игровые объекты.
Обучение в нашей КиберШколе основано на практике (всего 20% отведено теоретическим занятиям, а 80% урока уделяется получению прикладных навыков в цифровой среде). Эффективную и интересную подачу материала обеспечивают тьюторы модуля Roblox Studio — это ведущие преподаватели вузов и опытные сотрудники крупных IT-компаний. С ними дети получают массу новых впечатлений, знаний и эмоций, им будет легче погрузиться в среду программирования, начать самостоятельно создавать игры и экспериментировать, опираясь на собственное воображение.