C++ არის პროგრამირების ერთ-ერთი ყველაზე პოპულარული ენა. იგი ფართოდ გამოიყენება პროგრამული უზრუნველყოფის, ოპერაციული სისტემების, აპლიკაციის პროგრამების, გასართობი აპლიკაციების და ა.შ.
ბავშვი შეისწავლის ობიექტზე ორიენტირებული პროგრამირების ძირითად პრინციპებს, შეისწავლის რა არის ალგორითმები, გამონათქვამები და ოპერატორები, ცვლადები და მუდმივები და მრავალი სხვა, გაეცნობა Qt გრაფიკულ ბიბლიოთეკას და ისწავლის როგორ შექმნას 2D თამაშები, ასევე შექმნას. საკუთარი თამაში!
ბავშვებისთვის C++ პროგრამირების სწავლების საინტერესო მოდული განკუთვნილია 12 წლის და უფროსი ასაკის ბავშვებისთვის. მოდულის ბოლოს ისინი შეძენილი იქნებიან პროგრამების შემუშავების უნარ-ჩვევები ამ პოპულარულ, ეფექტურ და ძლიერ ობიექტზე ორიენტირებულ ენაზე. ბიჭები და გოგონები შემოქმედებითი და IT პრაქტიკოსი მენტორების ხელმძღვანელობით შეისწავლიან და გააფართოებენ არსებულ ცოდნას კომპიუტერის შიდა არქიტექტურის შესახებ, დაეუფლებიან ალგორითმების წერის პრინციპებს, გაეცნობიან Qt გრაფიკულ ბიბლიოთეკას, ისწავლიან კონსოლის წერას. და GUI აპლიკაციები და ასევე შექმენით საკუთარი 2D თამაშები.
მოდულის „პროგრამირება C++-ში. ყველას შეუძლია!“ მახასიათებლები ჩვენს კიბერსკოლაში
საქართველოს KIBERone კიბერსკოლაში პროგრამირების სწავლა სერიოზული პერსპექტივაა თქვენი შვილის პროფესიული განვითარებისთვის, როგორც პროგრამული უზრუნველყოფის დიზაინისა და განვითარებისა და თამაშების დამუშავების მოთხოვნადი სპეციალისტი. მოდულის ხანგრძლივობაა 3 თვე, რომლის დროსაც სკოლის მოსწავლეები (როგორც დამწყები, ასევე კოდების წერის მცირე გამოცდილების მქონე) მდიდარი ვიზუალიზაციისა და ინტერაქტიური გასართობი აპლიკაციებით თამაშების შექმნის კონტექსტში დაეუფლებიან რთულ C ++ ენას, ფორმას. სისტემური და სტრატეგიული აზროვნების უნარები.
გაკვეთილებზე ნამდვილად არ მოიწყენს! ბავშვები გაეცნობიან პროგრამირების პრინციპებსა და საფუძვლებს მარტივი თამაშების შექმნის მაგალითებით, გადადიან აპლიკაციების შემუშავებაზე სრულფასოვანი გრაფიკით და მიიღებენ საკუთარ გამოცდილებას პროგრამების დაწერისა და გამართვისას. თამაშების შექმნის სწავლა აყალიბებს ბავშვებში პროგრამირების პროცესში ჩართულობის მაღალ ხარისხს. ისინი მიიღებენ საბაზისო ცოდნას ცვლადებისა და საკონტროლო ოპერატორების, ფუნქციების და მასივების შესახებ ძალისხმევის გარეშე, ხოლო დამრიგებლის დავალებების შესრულებით, თანაკლასელების მუშაობის შეფასებითა და კორექტირებით, ისინი მიიღებენ პრაქტიკულ გამოცდილებას და დახვეწენ თავიანთ უნარებს.
3 თვის შემდეგ თქვენი შვილი:
C++ პროგრამირების სწავლის მოდული მიმდინარეობს უცხოელი ექსპერტების მიერ შემუშავებულ საავტორო პროგრამით. ის სპეციალურად ადაპტირებულია ბავშვების აღქმისთვის და მოიცავს თამაშების შექმნის სწავლას ნულიდან. მსხვილი კომპანიების და დიზაინის სტუდიების IT პროდუქტების შემქმნელი ნამდვილი დეველოპერები ბავშვებთან ერთად მუშაობენ.

Программирование на С++. Сможет каждый!
С++ — это один из наиболее популярных языков программирования. Он широко применяется для разработки программного обеспечения, операционных систем, прикладных программ, развлекательных приложений и др.
Ребенок изучит основные принципы объектно-ориентированного программирования, узнает, что такое алгоритмы, выражения и операторы, переменные и константы и многое другое, познакомится с графической библиотекой Qt и узнает, как с ее помощью создавать 2D-игры, а также создаст свою собственную игру!
Увлекательный модуль по обучению детей программированию на С++ рассчитан на ребят в возрасте 12 лет и старше. По окончании модуля они приобретут навыки разработки программ на этом популярном, эффективном и мощном объектно-ориентированном языке. Мальчишки и девчонки под руководством креативных и практикующих в сфере IT-технологий наставников будут изучать и расширять уже имеющиеся знания о внутренней архитектуре компьютера, освоят принципы написания алгоритмов, познакомятся с графической библиотекой Qt, научатся писать консольные и с графическим интерфейсом приложения, а также создадут собственные 2D-игры.
Особенности модуля «Программирование на С++. Сможет каждый!» в нашей КиберШколе
Обучение программированию в КиберШколе KIBERone в Тбилиси — это серьезные перспективы для профессионального становления вашего ребенка в качестве востребованного специалиста по проектированию и разработке программного обеспечения и гейм-девелопмента. Продолжительность модуля составляет 3 месяца, в течение которых школьники (как новички, так и имеющие небольшой опыт в написании кодов) в контексте обучения созданию игр с насыщенной визуализацией и интерактивных развлекательных приложений овладеют непростым языком С++, сформируют навыки системного и стратегического мышления.
Скучно на занятиях однозначно не будет! С принципами и основами программирования дети познакомятся на примерах создания простых игр, перейдут к разработке приложений с полноценной графикой, приобретут собственный опыт написания программ и их отладки. Обучение созданию игр формирует у детей высокую степень вовлеченности в процесс программирования. Базовые знания о переменных и управляющих операторах, функциях и массивах они приобретут играючи, а выполняя задания тьюторов, оценивая и исправляя работы своих однокурсников, получат практический опыт и отточат свое мастерство.
Уже через 3 месяца ваш ребенок:
• овладеет синтаксисом языка программирования С++ и принципами написания многопоточного кода;
• будет иметь представление о шаблонной магии и паттернах проектирования;
• научится создавать подпрограммы и работать с динамической памятью, динамическим типом данных;
• сможет взаимодействовать с сетью, хранить и обрабатывать большие объемы данных, восстанавливать информацию;
• будет пользоваться библиотечными функциями и писать собственные;
• познакомится с расширенным набором ключевых слов, используемым в .NET-программировании;
• научится программировать для Windows и создавать программы шифрования;
• напишет множество небольших программ и разработает 2D-игры с помощью библиотеки Qt;
• получит навыки взаимодействия с командой.
Модуль по изучению программирования на С++ проходит по разработанной российскими и зарубежными специалистами авторской программе. Он адаптирован специально для детского восприятия и включает в себя обучение созданию игр с нуля. С ребятами занимаются настоящие разработчики из крупных компаний и дизайн-студий по созданию IT-продуктов.