ჩვენ ვაგრძელებთ ცოდნის გაღრმავებას პროგრამირების ენების სამყაროში.
C# არის პროგრამირების თანამედროვე ენა, მარტივი, ოპტიმალური და ძალიან მარტივი გამოსაყენებელი. იგი გამოიყენება სხვადასხვა აპლიკაციების, ვებ პორტალების და ვებ სერვისების შესაქმნელად. ბავშვი შეისწავლის რა არის ალგორითმები, ცვლადების ტიპები, კლასები, მასივები და ძირითადი ოპერაციები, გაეცნობა კომპიუტერული თამაშების შექმნის პრინციპებს და შექმნას საკუთარი 2D თამაში.
თბილისის KIBERone კიბერსკოლაში ბავშვების სწავლება, თუ როგორ შექმნან თამაშები ორგანზომილებიანი გრაფიკით C # (სი შარპი) არის საფუძველი, რომელიც საშუალებას აძლევს მათ გაიგონ ძლიერი, მოქნილი და პოპულარული პროგრამირების ენების ლოგიკა და გადავიდნენ უფრო რთულ დონეზე. 12 წელზე უფროსი ასაკის ნებისმიერ ბავშვს, რომელსაც აქვს კომპიუტერის მომხმარებლის ძირითადი უნარები, შეუძლია ისწავლოს თამაშის დეველოპმენტისა და თამაშის სცენარების შექმნის საფუძვლები ამ თანამედროვე, მარტივ და ადვილად გამოსაყენებელ ენაზე. გაკვეთილზე, პროგრამირების საფუძვლების გამეორებით, ბავშვები გაეცნობიან ამ გარემოში მუშაობის ყველა შესაძლებლობასა და უპირატესობას, შეიძენენ პრაქტიკულ უნარებს და ისწავლიან თუ როგორ შექმნან მართლაც კარგი თამაშები დამოუკიდებლად.
"პროგრამირება C#-ში. 2D თამაშების საოცარი სამყარო» მოდულის თავისებურებები ბავშვებისთვის»
ბავშვებს თამაშების შექმნის სწავლება საშუალებას მისცემს მიიღონ გამოცდილება ობიექტზე ორიენტირებულ პროგრამირებაში სწავლისადმი ინტერესის დაკარგვის გარეშე. პროგრამირების გაკვეთილებზე შეძენილი თამაშის სკრიპტების C#-ში წერის უნარები თქვენს შვილს საშუალებას მისცემს უახლოეს მომავალში გამოიმუშაოს შემოსავალი შეგროვებული 2D თამაშებიდან და ასევე გახდება საფუძველი მოთხოვნადი და მაღალანაზღაურებადი Gamedev-ის პროფესიის დაუფლებისთვის. შესაძლებლობა განახორციელონ საკუთარი სტარტაპები და კომერციული პროექტები, თამაშები და აპლიკაციები.
თუ როგორ უნდა შექმნათ თამაშები ნულიდან C#-ში ჩვენს კიბერსკოლაში ახალ ჰორიზონტს უხსნის ახალგაზრდა პროგრამისტებს, რადგან მხოლოდ ამ ენაზე შეგიძლიათ შექმნათ ნებისმიერი აპლიკაცია (Windows, მობილური, ვებ, Android და iOS აპლიკაციებისთვის) და ნებისმიერი პლატფორმისთვის. კომპიუტერის ეკრანთან პასიური გართობის ნაცვლად, თქვენი შვილი დროს სასარგებლოდ გაატარებს:
C# შესანიშნავია, როგორც პირველი ენა დამწყებთათვის და ბავშვებისთვის, რომლებიც უკვე იცნობენ C++, Java და Python-ის არსებებს.

Программирование на C#. Удивительный мир 2D-игр
C# — это современный язык программирования, простой, оптимальный и очень удобный в использовании. Он применяется для создания различных приложений, web-порталов и web-сервисов. Ребенок узнает, что такое алгоритмы, типы переменных, классы, массивы и базовые операции, познакомится с принципами создания компьютерных игр и создаст свою собственную 2D-игру.
Обучение детей созданию игр в двумерной графике на C# (си шарп) на базе КиберШколы KIBERone в Тбилиси — это фундамент, позволяющий понять логику мощных, гибких и популярных языков программирования и перейти на более сложные уровни. Освоить азы игровой разработки и создания игровых сценариев на этом современном, простом и удобном в использовании языке может любой школьник в возрасте от 12 лет, имеющий базовые навыки пользователя ПК. На занятиях, повторяя основы программирования, дети узнают обо всех возможностях и преимуществах работы в этой среде, получат практические навыки и научатся самостоятельно создавать действительно хорошие игры.
Особенности модуля для детей «Программирование на C#. Удивительный мир 2D-игр»
Обучение детей созданию игр позволит им получить опыт объектно-ориентированного программирования без потери интереса к учебе. Полученные на занятиях обучения программированию навыки написания игровых скриптов на C# позволят вашему ребенку получать доход от собранных 2D-игр уже в ближайшем будущем, а также станут базой для освоения востребованной и высокооплачиваемой профессии Gamedev, дадут возможность реализовать стартапы и коммерческие проекты, игры и приложения собственной разработки.
Обучение созданию игр с нуля на языке C# в нашей КиберШколе открывает для юных программистов новые горизонты, так как на одном этом языке можно создать любое приложение (для Windows, мобильное, веб, приложения для Android и iOS) и для любой платформы. Вместо пассивного развлечения у экрана компьютера ваш ребенок будет проводить время с пользой:
• он будет учиться программированию и легко усвоит понятия «переменные», «ветвления», «функции» и «циклы»;
• изучит консоль и методы работы с ней, будет вводить и считывать данные, форматировать строки, обрабатывать файлы;
• разберется с синтаксическими конструкциями C#, вошедшего в пятерку самых популярных языков программирования;
• познакомится с библиотеками и шаблонами, инструментами разработки и их возможностями;
• сможет читать коды и управлять ими;
• научится создавать игровые объекты и классы, работать с ними, наделять их различными свойствами;
• научится работать со структурированными документами формата XML;
• полностью напишет игру с анимацией и графическим интерфейсом;
• «примерит» на себя специальность разработчика игр, что позволит ему в дальнейшем определиться с выбором профессии.
C# отлично подходит в качестве первого языка для начинающих и для ребят, уже знакомых с тонкостями работы на C++, Java и Python.