ვებმასტერი (HTML + CSS)
მოდული, რომელიც მოიცავს პროფესიონალური ვებგვერდის დეველოპმენტის ყველა ასპექტს: პროტოტიპის შექმნას, გრაფიკულ რედაქტორებთან მუშაობას, შაბლონების რედაქტირებას, ჰოსტინგისა და სერვერის პარამეტრებს.
Курс «კურსი "ვებმასტერი (HTML + CSS)" შედგება ოთხი ბლოკისგან:
1. საიტის დიზაინი, მისი პროტოტიპის შემუშავება, ბიზნეს მოდელი
2. სტილის პოვნა და ვებსაიტის დიზაინის შექმნა
3. პროექტის აწყობა (HTML და CSS)
4. მონაცემთა ბაზებთან და საიტის მართვის სისტემასთან მუშაობა.
• მოდულის ხანგრძლივობა — 2,5 თვე.
კიბერსკოლაში მოდული „ვებმასტერი (HTML + CSS)“ ბავშვებს საშუალებას მისცემს დაეუფლონ საიტების აწყობის, დიზაინისა და მართვის საფუძვლებს, ასევე გაეცნონ ვებ დეველოპერის სპეციალობას შიგნიდან. სასწავლო პროგრამა მოიცავს ვებგვერდების პროფესიული შექმნის ყველა ეტაპს, მაგრამ ამავდროულად ის არის ადაპტირებული ბავშვების აღქმისთვის: გაკვეთილზე იქნება მინიმუმ თეორია (20%) და მაქსიმუმ პრაქტიკა (80%). აწყობისა და ვებ დიზაინის გაკვეთილები ბავშვებისთვის ჩვენს სკოლაში არის მარტივი, სახალისო და საინტერესო, თითქმის ყველა დავალება ინტერაქტიურია და გაკვეთილებს შორის ბავშვებს ჯანსაღი წახემსება ექნებათ.
მოდულის დასრულების შემდეგ ბავშვები შეისწავლიან HTML გვერდების აწყობას და დამოუკიდებლად შექმნიან ელემენტარულ საიტებს, რომლებიც მუშაობენ კომპიუტერებსა და მობილურ მოწყობილობებზე.
“ვებმასტერი (HTML + CSS)" მოდულის მახასიათებლები»
პირველი საერთაშორისო კიბერსკოლა საქართველოში სთავაზობს 11 წლის და უფროსი ასაკის ბიჭებსა და გოგონებს, ისწავლონ ნულიდან ვებსაიტების შექმნა. 2,5 თვეში ბავშვები დაეუფლებიან ციფრულ წიგნიერებას, აფართოებენ თავიანთ ჰორიზონტს, დაიწყებენ უფრო სწრაფად ნავიგაციას რთული ამოცანების შესრულებაში, ექსპერიმენტებს და კრეატიულობას. ჩვენი ამოცანაა ვასწავლოთ ბავშვებს HTML და CSS პროგრამირება, რათა მათ შეძლონ შექმნან გვერდის ჩარჩოები და საიტის სტრუქტურა დახმარებისა და რჩევების გარეშე, ჩასვან ცხრილები და სურათები, დაამატონ მათ ინტერაქტიურობა და მულტიმედიური ელემენტები, განათავსონ ისინი სწორ ადგილებში, შეცვალონ ფერები, შრიფტები და ფონი. ჩვენ გვინდა მივცეთ მათ მრავალმხრივი ცოდნა, მ.შ. და მიეძღვნა დამწყებთათვის ვებ დიზაინის საფუძვლებს.
მდიდარი პრაქტიკული და პედაგოგიური გამოცდილების მქონე მოდულის დამრიგებლები გასაგებ ენაზე აუხსნიან და მაგალითებით აჩვენებენ ვებსაიტების შექმნის სრულ პროცესს:»:
• როგორ ხდება სამუშაოსთვის საჭირო პროგრამების დაყენება და მათი კონფიგურაცია;
• რისგან შედგება საიტი და როგორ მუშაობს;
• კასკადური სტილის ცხრილების (CSS) და ჰიპერტექსტის მარკირების ენის (HTML) გაცნობა ბავშვებისთვის;
• რისთვის არის CSS-თვისებები (მათ შორის ზღვარი, პოზიცია, ბალიშები, ფერი და სხვა) და როგორ გამოვიყენოთ ისინი;
• ძირითადი ვებ და დიზაინის ინსტრუმენტები ბავშვებისთვის;
• როგორ უნდა გამოიყურებოდეს მთავარი გვერდი და ძირითადი პუნქტები საიტისა და მენიუს ზედა, მარჯვენა და ქვედა ნაწილების შექმნისას;
• რა შინაარსი უნდა შეავსოთ, როგორ დავამატოთ ინტერაქტიურობა და ჩართოთ ვიდეო;
• როგორ გავხადოთ საიტი ნათელი და მარტივი ნავიგაციაში;
• სად ვიყიდოთ დომენის სახელი და როგორ ავირჩიოთ ჰოსტინგის პროვაიდერი;
• როგორ გამოვაქვეყნოთ რესურსი ინტერნეტში;
• საიტის რა "ხრიკები" მუშაობს შესანარჩუნებლად და მხარდაჭერისთვის;
• როგორ გამოვიყენოთ ტეგები, ატრიბუტები და ელემენტები და როდის გამოვიყენოთ ისინი;
• როგორ შევიტანოთ ცვლილებები კოდში და როგორ დავაკავშიროთ html გვერდები ერთმანეთთან.
ბავშვებისთვის ვებ დეველოპმენტის მოდულის შესწავლის დროს მიღებული ცოდნა და უნარ-ჩვევები დაეხმარება მათ მომავალში გახდნენ მოთხოვნადი და მაღალანაზღაურებადი IT სპეციალისტები (კოდერები, ფრონტენდი ან ბექენდის დეველოპერები). დაეხმარეთ თქვენს შვილს საკუთარი ოცნების პროფესიისკენ სწრაფვის დაწყებაში!

Модуль, который охватывает все аспекты профессионального создания сайтов: прототипирование, работу с графическими редакторами, правку шаблонов, настройку хостинга и сервера.
Курс «Web-мастер (HTML + CSS)» состоит из четырех блоков:
1. Проектирование сайта, разработка его прототипа, бизнес-модели
2. Поиск стиля и создание дизайна сайта
3. Верстка проекта (HTML и CSS)
4. Работа с базами данных и системой управления сайтом.
Модуль «Web-мастер (HTML + CSS)» в КиберШколе позволит детям освоить основы верстки, дизайна и управления сайтами, а также познакомиться со специальностью web-разработчика изнутри. Программа обучения охватывает все этапы профессионального создания веб-сайтов, но при этом она специально адаптирована для детского восприятия: на занятиях будет минимум теории (20%) и максимум практики (80%). Уроки верстки и веб-дизайна для детей в нашей школе проходят легко, весело и интересно, практически все задания интерактивные, а в перерывах между занятиями ребят ждет полезный перекус.
По завершении модуля дети научатся верстать HTML-страницы и будут самостоятельно создавать элементарные сайты, работающие на компьютерах и на мобильных устройствах.
Особенности модуля «Web-мастер (HTML + CSS)»
Первая Международная КиберШкола в Тбилиси предлагает мальчикам и девочкам в возрасте от 11 лет научиться создавать веб-сайты с нуля. За 2,5 месяца ребята овладеют цифровой грамотностью, расширят кругозор, начнут быстрее ориентироваться в сложных задачах, экспериментировать и проявлять творческие способности. Наша задача – обучить детей программированию HTML и CSS, чтобы они могли без помощи и подсказок создавать каркасы страниц и структуру сайта, вставлять таблицы и картинки, добавлять в них элементы интерактивности и мультимедиа, размещать их по нужным местам, менять цвета, шрифты и фон. Мы хотим дать им разносторонние знания, в т.ч. и посвятить в основы веб-дизайна для начинающих.
Тьюторы модуля с богатым практическим и педагогическим опытом на понятном языке разъяснят и покажут на примерах процесс создания сайтов от «А до Я»:
Полученные в ходе изучения модуля по web-разработке для детей знания и навыки помогут им в будущем стать востребованными и высокооплачиваемыми IT-специалистами (верстальщиками, frontend- или backend-разработчиками). Помогите своему ребенку начать путь к профессии своей мечты!