Unreal Engine 4, თავის არსში, არის რეალურ დროში თამაშის ძრავა, რომელიც შექმნილია მაღალი ხარისხის ვიდეო თამაშების წარმოებისთვის სხვადასხვა პლატფორმისთვის: მობილური, კომპიუტერი, კონსოლები. თამაშის ფოკუსის მიუხედავად, ის ასევე შესანიშნავია ინტერაქტიური და ვიდეო პრეზენტაციების შესაქმნელად.
საქართველოს კიბერსკოლა KIBERone-ში 13 წელზე მეტი ასაკის ბავშვებს შეუძლიათ დაეუფლონ ტრენდულ მოდულს „Unreal Engine 4. თამაშის ძრავა“. ეს მოდული შესაფერისია მათთვის, ვინც საერთოდ არ იცის პროგრამირება და მათთვის, ვინც უკვე გაწვრთნილი აქვს თამაშების შექმნას ნულიდან Unity3D ან სხვა ძრავის გამოყენებით. გაკვეთილებზე იქნება თეორიის მინიმუმი, რათა არ გადაიტვირთოს ბავშვები ინფორმაცია და მაქსიმალური პრაქტიკა, რაც საშუალებას მისცემს ახალგაზრდა პროგრამისტებს უკვე 3 თვეში შეძლონ იმუშაონ ამ მოწინავე, მოსახერხებელი ინტერფეისით და სწრაფად მოიპოვონ პოპულარობა მთელ მსოფლიოში ვიზუალური პროგრამირება.
"Unreal Engine 4. თამაშის ძრავა” მოდულის თავისებურებები ბავშვებისთვის»
დიდი IT კომპანიების თანამშრომლები და დიდი უნივერსიტეტების წამყვანი მასწავლებლები, რომლებიც გამოირჩეოდნენ კომპიუტერულ გრაფიკაში და აქვთ სურვილი გაუზიარონ თავიანთი ცოდნა და გამოცდილება, ახალი ხრიკები და ტექნიკა ყველაზე მოსახერხებელი სამუშაოსთვის UE4-ში, ბავშვებს ასწავლიან როგორ შექმნან თამაშები ჩვენს კიბერსკოლაში. მოდულის დამრიგებლების ხელმძღვანელობით ბავშვები გაეცნობიან თამაშის ლოგიკის აგების საფუძვლებს, ისწავლიან როგორ განავითარონ დამოუკიდებლად ვიდეო თამაშები (ორგანზომილებიანიდან მობილური მოწყობილობებისთვის AAA-პროექტებამდე კონსოლებისთვის), სამგანზომილებიანი აპლიკაციები, ინტერაქტიური და ვიდეო პრეზენტაციები, რომლებშიც ძნელია განასხვაოს გრაფიკა ვიდეო ჩაწერისგან.
Unreal Engine 4 განკუთვნილია დიდი კომპიუტერული 2D და 3D თამაშებისთვის რეალისტური სურათებით და კარგად განვითარებული ფიზიკით. ამ ძრავით თამაშების დამზადების სწავლა არის საინტერესო და სახალისო შემოქმედებითი პროცესი, რომელიც არ საჭიროებს თქვენგან რაიმე კოდის დაწერას. ბავშვები ვიზუალური პროგრამირების სისტემით იმუშავებენ, ე.ი. ისინი განავითარებენ თავიანთი ოცნების ვიდეო თამაშს მოსახერხებელი, ადვილად გამოსაყენებელი და ინტუიციური სკრიპტის გრაფიკის დახმარებით.
„Unreal Engine 4. თამაშის ძრავა“ მოდულის პროგრამა მოიცავს:
შესაძლოა, ეს კონკრეტული მოდული ჩვენს კიბერსკოლაში ბავშვებისთვის დაეხმარება თქვენს შვილს გააცნობიეროს საკუთარი პროექტი, იპოვოს თავისი მოწოდება, გადაწყვიტოს შემდგომი განვითარების მიმართულება IT სფეროში და უახლოეს მომავალში გახდეს მოთხოვნადი და მაღალანაზღაურებადი GameDev სპეციალისტი. მიეცით საშუალება თქვენის შვილებს იყვნენ უფრო წარმატებულები, ვიდრე თანატოლები. მიეცით მათ კრეატიულობის თავისუფლება, შესაძლებლობა გაიღრმაონ ცოდნა პროგრამირების სფეროში და განვითარდნენ კომპიუტერულ გრაფიკაში.

Unreal Engine 4. Игровой движок
Unreal Engine 4, по своей сути, — это игровой движок, работающий в реальном времени и предназначенный для производства качественных видеоигр под различные платформы: mobile, ПК, консоли. Несмотря на игровую направленность, он отлично подходит и для создания интерактивных и видеопрезентаций.
В КиберШколе KIBERone в Тбилиси ребята в возрасте 13 лет и старше могут освоить трендовый модуль «Unreal Engine 4. Игровой движок». Данный модуль подойдет для тех, кто вовсе не умеет программировать, и для тех, кто уже проходил обучение созданию игр с нуля на Unity3D или другом движке. На занятиях будет минимум теории, чтобы не перегружать детей информацией, и максимум практики, что позволит юным программистам уже через 3 месяца работать в этой продвинутой, с удобным интерфейсом и стремительно набирающей популярность во всем мире системе визуального программирования.
Особенности модуля для детей «Unreal Engine 4. Игровой движок»
Обучать детей созданию игр в нашей КиберШколе будут сотрудники крупных IT-компаний и ведущие преподаватели крупных вузов, которые преуспели в компьютерной графике и имеют желание делиться своими знаниями и опытом, новыми фишками и приемами для максимально удобной работы в UE4. Под чутким руководством тьюторов модуля ребята познакомятся с основами построения игровой логики, научатся самостоятельно разрабатывать видеоигры (от двухмерных для мобильных устройств до AAA-проектов для консолей), трехмерные приложения, интерактивные и видеопрезентации, графику в которых сложно отличить от видеосъемки.
Unreal Engine 4 рассчитан на крупные компьютерные 2D- и 3D-игры с реалистичными картинками и отлично проработанной физикой. Обучение созданию игр на этом движке — захватывающий и увлекательный творческий процесс, который к тому же не требует написания кодов. Работать ребята будут с системой визуального программирования, т.е. разрабатывать видеоигру своей мечты они будут при помощи удобных, простых в использовании и интуитивно понятных графиков скриптов.
Программа модуля «Unreal Engine 4. Игровой движок» включает в себя:
• знакомство с объектно-ориентированным программированием (ООП);
• изучение устройства и структуры движка, знакомство с инструментами;
• работу с основными редакторами, включая настройку освещения и материалов, звуков, физики, таймеров, анимации, спецэффектов и др.;
• разбор особенностей записи и хранения данных, существующих способов обмена информацией;
• создание искусственного интеллекта;
• изучение основ работы мультиплеера;
• генерацию уровней и разработку проекта;
• сетевую отладку и презентацию готовой игры.
Возможно, именно этот модуль в нашей КиберШколе для детей поможет вашему ребенку реализовать собственный проект, найти свое призвание, определиться с направлением дальнейшего развития в IT-сфере, а в ближайшем будущем стать востребованным и высокооплачиваемым GameDev-специалистом. Позвольте своим детям быть успешнее, чем их ровесники. Подарите им свободу для творчества, возможность углубить свои знания в области программирования и развиваться в компьютерной графике.