Java პროგრამირება. შენი პირველი აპლიკაცია!
Java ყველაზე პოპულარული ენაა მსოფლიოში! Android აპლიკაციების უმეტესობა იწერება Java-ში და საერთოდ, Android OS-იც. ფინანსებისა და საბანკო საქმიანობის უმსხვილესი საწარმო სერვერის პროგრამები ანალოგიურად, ხშირად იწერება Java-ზე. დღეს მას იყენებს 9 მილიონი დეველოპერი მთელ მსოფლიოში. ამ ენაზე მუშაობს მსოფლიოში 7 მილიარდი მოწყობილობა.
ბავშვი შეისწავლის პროგრამირების საფუძვლებს, შეისწავლის ანდროიდი მობილური აპლიკაციების შექმნას, დაეუფლება საკუთარი აპლიკაციების შექმნის უნარებს და მარტივ კომპიუტერულ თამაშებს.
Java-ში პროგრამირების უნარი აუცილებელია!
პირველ საერთაშორისო კიბერსკოლამ შეიმუშავა Java ენაზე პროგრამირების სწავლის მოდული, რომელიც სპეციალურად არის ადაპტირებული ბავშვების აღქმისთვის და 80%-ით პრაქტიკული სავარჯიშოებისგან შედგება. მოდულის დამრიგებლები არიან მაღალკვალიფიციური სპეციალისტები დიდი IT კომპანიებიდან და წამყვანი ლექტორები ქვეყნის დიდი უნივერსიტეტებიდან. პროგრამირების პრინციპების გააზრებით, დისტანციური სერვერის და კოდის რედაქტორის ფუნქციონირებით, ასევე პროგრამირების უნარების გასართობად დახვეწით, ისინი შეძლებენ სკოლის მოსწავლეების დაინტერესებას და მოხიბვლას Android ინტერფეისით მობილური აპლიკაციების შესაქმნელად, რაც მათ საშუალებას მისცემს ჩაძირონ. თავს განვითარების სამყაროში. Java-ს სწავლისას ბავშვები არასოდეს მოიწყენენ!
„ Java პროგრამირება. შენი პირველი აპლიკაცია!” მოდულის თავისებურებები»
ჩვენს კიბერსკოლა KIBERone-ში, თქვენს შვილს შეეძლება ისწავლოს მობილური აპლიკაციების დაპროგრამება პლანეტის ერთ-ერთ ყველაზე პოპულარულ ენაზე. დასაწყებად კარგ ენად ითვლება Java, ის აქტიურად გამოიყენება მობილური აპლიკაციების დასამუშავებლად და არის ოფიციალური პროგრამირების ენა ანდროიდის პლატფორმისთვის. ჩვენ მივცემთ თქვენს შვილებს მინიმუმ თეორიას და მაქსიმალურ პრაქტიკას, გავაცნობთ მათ OOP-ის (ობიექტზე ორიენტირებული პროგრამირების) ძირითად პრინციპებს და Java-ს საფუძვლებს, ჩავუნერგავთ სწორ ჩვევებს პროგრამის კოდების წერისას და ვასწავლით როგორ ეფექტურად გამოიყენეთ Android პლატფორმის შესაძლებლობები და რესურსები. ტრენინგის დროს მიღებული ცოდნისა და უნარების გამოყენება შესაძლებელია როგორც Android-ისთვის, ასევე დესკტოპისთვის მობილური აპლიკაციების დასამუშავებლად.
სკოლის მოსწავლეებისთვის Java ენის შესწავლის მოდულის პროგრამა მოიცავს შემდეგ სფეროებს:
• თეორიის მინიმალური რაოდენობა ჯავის ფუნქციებსა და სინტაქსზე;
• ობიექტზე ორიენტირებული მიდგომის, დიზაინის პრინციპებისა და ალგორითმების თეორიის გაცნობა;
• კლასების იერარქიის შექმნა და გამოთვლებით მუშაობა ოპერატიულ მეხსიერებაში;
• სტანდარტული Java ბიბლიოთეკების და სპეციალური Android ბიბლიოთეკების გაცნობა;
• ანდროიდის პროექტის შექმნა და კონფიგურაცია Java-ში, მომხმარებლის ინტერფეისის, ეკრანის ელემენტებისა და ღილაკების აშენების ჩათვლით, მათი თვისებების შეცვლა;
• მობილური აპლიკაციის ლოგიკის დაპროექტება, მათ შორის გრაფიკული დიზაინი, რეგისტრაციის პარამეტრები და სხვა ძირითადი მოვლენები;
• გრაფიკული ინტერფეისების განლაგება და აპლიკაციის ადაპტაცია ნებისმიერი Android მოწყობილობისთვის;
• ემულატორის შექმნა აპლიკაციების გასაშვებად და შესამოწმებლად;
• საოცარი Android აპლიკაციების შემუშავება და პრეზენტაცია;
• მესამე მხარის რესურსებზე მზა აპლიკაციების გავრცელების გზების გაცნობა.
ჩვენს CyberSchool-ში Java პროგრამირების ენის შესწავლისა და მობილური აპლიკაციების შექმნის მოდულის მიზანია ბავშვებს Android-ის განვითარების სამყაროში დაწყება. მობილური აპლიკაციების ნულიდან შემუშავების ტრენინგ-მოდულის დასრულების შემდეგ, თქვენს შვილს გაუადვილდება აითვისოს ერთ-ერთი ყველაზე მოთხოვნადი, პერსპექტიული და მაღალანაზღაურებადი პროფესია IT სფეროში.

Программирование на Java. Твое первое приложение!
• Java — это самый популярный язык в мире! Большинство Android-приложений написано на Java, ОС Android — в основном тоже. Крупнейшие корпоративные серверные приложения для финансовой и банковской сфер также чаще всего написаны на Java. На сегодняшний день его используют 9 миллионов разработчиков по всему миру. 7 миллиардов устройств в мире работает а этом языке.
Ребенок изучит основы программирования, узнает, как создаются мобильные приложения для Android, освоит навыки создания собственных приложений и простых компьютерных игр.
Умение программировать на Java — это необходимость!
Первая Международная КиберШкола разработала модуль для изучения программирования на языке Java, который специально адаптирован для детского восприятия и на 80% состоит из практических занятий. Тьюторы модуля — высококвалифицированные специалисты из крупных IT-компаний и ведущие преподаватели крупных вузов сраны. Через понимание принципов программирования, работы удаленного сервера и редактора кода, а также оттачивания навыков программирования в занимательной игровой форме они смогут заинтересовать и увлечь школьников созданием мобильных приложений с интерфейсом для Android, позволят им с головой погрузиться в мир разработки. Изучая Java, детям некогда будет скучать!
Особенности модуля «Программирование на Java. Твое первое приложение!»
В нашей КиберШколе KIBERone в Тбилиси ваш ребенок сможет пройти обучение программированию мобильных приложений на одном из самых популярных языков планеты. Именно Java считается хорошим языком для старта, активно используется для разработки мобильных приложений и является официальным языком программирования под платформу Android. Мы дадим вашим детям минимум теории и максимум практики, познакомим их с основными принципами ООП (объектно-ориентированного программирования) и основами Java, привьем правильные привычки при написании программных кодов, научим эффективно использовать возможности платформы и ресурсов Android. Полученные в процессе обучения знания и навыки можно будет использовать как для разработки мобильных приложений под Android, так и для десктопных.
Программа модуля по изучению языка Java для школьников включает следующие направления:
• минимальный объем теории по возможностям и синтаксису Java;
• знакомство с объектно-ориентированным подходом, принципами проектирования и теорией алгоритмов;
• создание иерархии классов и работа с вычислениями в оперативной памяти;
• знакомство со стандартными Java-библиотеками и специальными библиотеками Android;
• создание и настройку Android-проекта на языке Java, в том числе построение интерфейса пользователя, элементов экрана и кнопок, изменение их свойств;
• проектирование логики работы мобильного приложения, включая графическое оформление, настройку регистрации и другие ключевые события;
• верстка графических интерфейсов и адаптация приложения под любые Android-устройства;
• создание эмулятора для запуска и тестирования приложений;
• разработка и презентация потрясающих Android-приложений;
• знакомство со способами распространения готовых приложений на сторонних ресурсах.
Цель модуля по изучению языка программирования Java и созданию мобильных приложений в нашей КиберШколе — дать детям старт в мир Аndroid-разработки. После прохождения модуля обучения разработке мобильных приложений с нуля вашему ребенку будет легче освоить одну из самых востребованных, перспективных и высокооплачиваемых профессий в IT-сфере.