სამგანზომილებიანი თამაშების სამყარო Unity 3D-ზე
Unity პლატფორმა რეალურ დროში დეველოპმენტისთვის. 3D, 2D, VR და AR ვიზუალიზაცია თამაშებისთვის, საავტომობილო და სატრანსპორტო ინდუსტრიისთვის, კინემატოგრაფიისთვის, ანიმაციისთვის, არქიტექტურისთვის, საინჟინრო ინდუსტრიისთვის.
Unity 3D არის პოპულარული, მოსახერხებელი და ფუნქციონალური ძრავა, რომელიც საშუალებას გაძლევთ შექმნათ მაღალი ხარისხის ფერადი თამაშები 3D გრაფიკის მაღალი დონით. Unity 3D-ით შექმნილი თამაშები მუშაობს ყველაზე პოპულარულ ოპერაციულ სისტემებზე - Windows, OS X, Windows Phone, Android, Apple iOS, Linux, ასევე PlayStation და Xbox სათამაშო კონსოლებზე.
Unity 3D-ს იყენებენ კომპიუტერული თამაშების უმსხვილესი დეველოპერები (Blizzard, EA, Wargaming და ა.შ.), ხოლო Unity-ზე შექმნილი თამაშების სიაში შედის Pokémon Go, Game Of Thrones: Seven Kingdoms და სხვა.
ბავშვი გაეცნობა თამაშის ძრავას, მის ფუნქციებს, გაიგებს, თუ როგორ იქმნება კომპიუტერული თამაშები და 3D გრაფიკა, ისწავლის უმსხვილესი საერთაშორისო კომპანიების მიერ გამოყენებული პროფესიული ინსტრუმენტების გამოყენებას და შექმნას საკუთარი კომპიუტერული თამაში!
თბილისის KIBERone კიბერსკოლაში ბავშვებს ასწავლიან როგორ შექმნან სამგანზომილებიანი თამაშები მოსახერხებელი და ფუნქციონალური Unity 3D ძრავის გამოყენებით. თქვენი შვილი ახლებურად შეხედავს თამაშის სამყაროს და, რა თქმა უნდა, სურს გადავიდეს მომხმარებლის პასიური როლიდან უფრო კრეატიულ, კრეატიულ და საინტერესო პროცესზე თამაშის გარემოსთვის სცენარების შექმნისა და თამაშში ახალი ფუნქციების დამატებაზე. ეს სამთვიანი მოდული ახალგაზრდა მოთამაშეებს გააცნობს Unity რედაქტორის მახასიათებლებსა და ფუნქციებს, ჩამოაყალიბებს აუცილებელ ცოდნას და უნარებს მაღალი ხარისხის ფერადი თამაშის შესაქმნელად Windows/Linux/Mac/Web პლატფორმებზე მაღალი დონის 3D გრაფიკით. ბავშვები ისწავლიან იდეების გენერირებას და კონცეფციის, პერსონაჟების და პეიზაჟის შექმნას, შეძლებენ თამაშების გამართვას. ეს მოდული ასევე მოიცავს C#-ში დაპროგრამების სწავლას და კარგი დასაწყისი იქნება ბავშვებისთვის GameDev-ის პერსპექტიულ სფეროში მუშაობის გზაზე.
Unity 3D ძრავაზე თამაშების შექმნის სწავლის თავისებურებები
მოდულის "სამგანზომილებიანი თამაშების სამყარო Unity 3D-ზე" ხანგრძლივობა ჩვენს კიბერსკოლაში ბავშვებისთვის არის 3 თვე. ამ დროის განმავლობაში, ბავშვები დაეუფლებიან Unity 3D ძრავას და ისწავლიან როგორ გამოიყენონ პროფესიონალური ინსტრუმენტები, რომლებსაც იყენებენ კომპიუტერული თამაშების უდიდესი შემქმნელები. ისინი შეისწავლიან თამაშის დიზაინის პრინციპებს, ალგორითმის შემუშავებას და სტანდარტული ხელსაწყოების გამოყენებას, გაიმეორებენ საფუძვლებს და დახვეწენ არსებულ პროგრამირების უნარებს. მოდულის ბოლოს თითოეული ბავშვი შექმნის საკუთარ 3D თამაშს ლამაზი გრაფიკით, სხვადასხვა ლოკაციებით და მაგარი დონეებით PC, iOS, Android, Play Station ან XBox პლატფორმებისთვის და გამოაქვეყნებს ციფრულ მაღაზიაში.
Unity 3D თამაშის შექმნა ნულიდან მოდული მოიცავს:
• C# ენის ძირითადი მეთოდების გაცნობა;
• თამაშის ძრავის ინტერფეისისა და მახასიათებლების ეტაპობრივად შესწავლა;
• მუშაობა სამგანზომილებიან გეომეტრიასთან, მასალებთან და ტექსტურებთან;
• პერსონაჟების, საგნების და სცენების შექმნა;
• კამერასთან მუშაობა;
• 3D მოდელების განათების გაანგარიშება;
• ბიბლიოთეკებიდან საჭირო ბგერების შერჩევა;
• პოსტ-ეფექტების გამოყენება საბოლოო დამუშავებისთვის;
• რესურსების იმპორტი და შეგროვება, მ.შ. და ანიმაციები;
• კოდების წერა თამაშის სამყაროში ობიექტების ურთიერთქმედების ორგანიზებისთვის.
თქვენს შვილს პროგრამირებას ასწავლიან ქვეყნის მთავარი უნივერსიტეტების წამყვანი მასწავლებლები და მსხვილი IT კომპანიების მაღალკვალიფიციური თანამშრომლები. მიეცით საშუალება თქვენი შვილები გახდნენ უფრო წარმატებულები, ვიდრე მათი თანატოლები, რადგან Unity 3D-ზე შემუშავებული თამაშები შეიძლება ოფიციალურად გამოქვეყნდეს და კარგი ფული გამოიმუშაოთ მათი გაყიდვით.

Мир трехмерных игр на Unity 3D
Платформа Unity для разработки в реальном времени. 3D-, 2D-, VR- и AR-визуализация для игр, автомобильной и транспортной промышленности, кинематографа, анимации, архитектуры, инженерно-конструкторской отрасли.
Unity 3D — это популярный, удобный и функциональный движок, который позволяет создавать качественные красочные игры с высоким уровнем 3D-графики. Игры, созданные на Unity 3D, работают на наиболее популярных операционных системах — Windows, OS X, Windows Phone, Android, Apple iOS, Linux, а также игровых приставках PlayStation и Xbox.
Unity 3D используют крупнейшие разработчики компьютерных игр (Blizzard, EA, Wargaming и др.), а в список игр, созданных на Unity, входят Pokémon Go, Game Of Thrones: Seven Kingdoms и др.
Ребенок познакомится с игровым движком, его функциями, узнает, как создаются компьютерные игры и 3D-графика, научится пользоваться профессиональными инструментами, которые применяют крупнейшие международные компании, и создаст собственную компьютерную игру!
В КиберШколе KIBERone в Тбилиси обучение детей созданию трехмерных игр проводится на удобном и функциональном движке Unity 3D. Ваш ребенок посмотрит на игровой мир по-новому и наверняка захочет перейти от пассивной роли пользователя к более творческому, креативному и захватывающему процессу построения сценариев для игрового окружения и добавления новых возможностей в игру. Этот трехмесячный модуль познакомит юных геймеров с особенностями и функциями редактора Unity, заложит необходимые знания и даст навыки по разработке качественной красочной игры с высоким уровнем 3D-графики на платформах Windows/Linux/Mac/Web. Ребята научатся генерировать идеи и создавать концепцию, персонажей и ландшафт, смогут производить отладку игр. Данный модуль также включает обучение программированию на языке C# и станет для детей хорошим стартом на пути к работе в перспективной сфере GameDev.
Особенности обучения созданию игр на движке Unity 3D
Длительность модуля «Мир трехмерных игр на Unity 3D» в нашей КиберШколе для детей составляет 3 месяца. За это время ребята освоят движок Unity 3D и научатся пользоваться профессиональными инструментами, которые применяют крупнейшие разработчики компьютерных игр. Они освоят принципы проектирования игр, разработки алгоритмов и использования стандартных инструментов, повторят основы и отточат имеющиеся навыки программирования. По окончании модуля каждый ребенок создаст собственную трехмерную игру с приятной, сочной графикой, разнообразными локациями и крутыми уровнями для платформ PC, iOS, Android, Play Station или XBox, а также опубликует ее в цифровом магазине.
Модуль по обучению созданию игр с нуля на Unity 3D включает в себя:
• знакомство с основными методами языка C#;
• изучение шаг за шагом интерфейса и возможностей игрового движка;
• работу с трехмерной геометрией, с материалами и текстурами;
• создание персонажей, объектов и сцен;
• работу с камерой;
• расчет освещенности 3D-моделей;
• подбор необходимых звуков из библиотек;
• применение пост-эффектов для финальной обработки;
• импорт и сбор ресурсов, в т.ч. и анимаций;
• написание кодов для организации взаимодействия объектов игрового мира.
Обучать вашего ребенка программированию будут ведущие преподаватели крупных вузов страны и высококвалифицированные сотрудники крупных IT-компаний. Позвольте своим детям стать успешнее, чем их сверстники, ведь разработанные на Unity 3D игры можно публиковать официально и неплохо зарабатывать на их продаже.