მოდული ბავშვებს გააცნობს პოპულარულ PowerPoint და Canva პროგრამებს, რომლებიც განკუთვნილია პრეზენტაციების შესაქმნელად და ნამუშევრების გაფორმებისთვის. მომავალში ბავშვს შეეძლება მიღებული ცოდნის გამოყენება სკოლაში და საკუთარი ნამუშევრის შედგენაში.
პირველი საერთაშორისო კიბერსკოლა, კვალიფიცირებული Microsoft-ის მიერ, სთავაზობს 6-7 წლის ბავშვებს ისწავლონ პრეზენტაციების შექმნა PowerPoint-ის საოფისე კომპლექტსა და Canva ონლაინ სერვისში. ერთ თვეში ბავშვები გაეცნობიან ამ პოპულარული პროგრამების თავისებურებებს, ისწავლიან სხვადასხვა გრაფიკასთან მუშაობას და შექმნან არა მხოლოდ ეფექტურ პრეზენტაციებს, არამედ ბარათებს, სავიზიტო ბარათებს, ფლაერებს, პლაკატებსა და პლაკატებს, გარეკანებს სოციალური ქსელებისთვის (ფეისბუქი , Twitter და ა.შ.), კოლაჟებსა და ინფოგრაფიკას. მოდულის მასწავლებლები აუხსნიან და პრაქტიკაში აჩვენებენ, თუ როგორ შეუძლიათ ათასი სიტყვის ნაცვლად გადმოიტანოთ საკუთარი იდეა და მიიპყრონ საზოგადოების ყურადღება.
PowerPoint + Canva-ში მუშაობის სწავლის თავისებურებები კიბერსკოლაში
PowerPoint + Canva მოდული დაეხმარება თქვენს შვილს გააცნობიეროს, რომ თქვენ არ გჭირდებათ საათობით ისაუბროთ თქვენს იდეებზე - ისინი შეიძლება ნათლად წარუდგინოთ აუდიტორიას ილუსტრაციების დახმარებით და მინიმალური ტექსტით. ბიჭები და გოგონები შეძლებენ დამოუკიდებლად შექმნან მაგარი, საინტერესო, სტრუქტურირებული და მართლაც მიმზიდველი შინაარსის პრეზენტაციები. გარდა ამისა, გაკვეთილზე უვითარდებათ ლოგიკა, აზროვნების მოქნილობა და გადაწყვეტილების მიღების სიჩქარე, რის გამოც თანატოლებთან თავს უფრო თავდაჯერებულად გრძნობენ.
საქართველოს კიბერსკოლა KIBERone-ში PowerPoint-სა და Canva-ში პრეზენტაციების შექმნის გაკვეთილები ტარდება უცხოელი ექსპერტების მიერ შემუშავებული საავტორო პროგრამის მიხედვით. მოდული ადაპტირებულია სპეციალურად ბავშვების აღქმისთვის, რათა ბავშვმა უფრო ადვილად და სწრაფად შეიძინოს სასკოლო ცხოვრებაში მოთხოვნადი და IT ტექნოლოგიების სფეროში პროფესიული ზრდისთვის აუცილებელი უნარები.
კიბერსკოლაში Microsoft PowerPoint + Canva მოდული მოიცავს რამდენიმე ეტაპს. მხოლოდ 20% თეორია და 80% პრაქტიკა:
ჩვენს კიბერსკოლაში PowerPoint-სა და Canva-ში პრეზენტაციების სწავლა ახალი ცოდნისა და პრაქტიკული გამოცდილების მთელი საგანძურია. მოდულის ბოლოს თქვენი შვილი შეძლებს მარტივად შექმნას ლამაზი და ეფექტური მულტიმედიური პრეზენტაციები.

Магия эффектных презентаций PowerPoint и Desygner
• Модуль познакомит ребят с популярными программами PowerPoint и Desygner, предназначенными для создания презентаций и оформления работ. Ребенок в дальнейшем сможет применять полученные знания в школе и оформлять свои работы самостоятельно.
• Возраст — 6-7 лет
Первая Международная КиберШкола, квалифицированная корпорацией Microsoft, предлагает детям в возрасте 6-7 лет пройти обучение созданию презентаций в офисном пакете PowerPoint и в онлайн-сервисе Desygner. За месяц ребята познакомятся с особенностями этих популярных программ, научатся работать с разной графикой и создавать не только эффективные презентации, но и открытки, визитки, флаеры, постеры и плакаты, обложки для соцсетей (Facebook, Twitter и др.), коллажи и инфографику. Тьюторы модуля объяснят и покажут на практике, как можно вместо тысячи слов донести свою мысль и захватить внимание публики.
Особенности обучения работе в PowerPoint + Desygner в КиберШколе
Модуль PowerPoint + Desygner позволит вашему ребенку понять, что о своих идеях совершенно не обязательно рассказывать часами — их можно ярко преподнести аудитории при помощи иллюстраций и с минимумом текста. Мальчишки и девчонки смогут самостоятельно создавать крутой, интересный, структурированный и действительно цепляющий контент. К тому же на занятиях они развивают логику, гибкость мышления и скорость принятия решений, за счет чего увереннее чувствуют себя среди сверстников.
Обучение созданию презентаций в PowerPoint и Desygner в КиберШколе KIBERone в Тбилиси проходит по разработанной российскими и зарубежными специалистами авторской программе. Модуль адаптирован специально для детского восприятия, чтобы ребенку было легче и быстрее получить востребованные в школьной жизни и необходимые для профессионального роста в сфере IT-технологий навыки.
В КиберШколе обучение Microsoft PowerPoint + Desygner включает в себя несколько этапов, при этом всего 20% приходится на теорию, а 80% отводится практике:
• обзоры интерфейсов программ;
• подбор шаблонов и стилей;
• создание разделов;
• знакомство с приемами простого и быстрого создания слайдов;
• редактирование изображений, фона и цвета;
• добавление текста и выбор шрифтов;
• обучение приемам создания крутой инфографики;
• изучение готовых композиций и отсеивание лишнего;
• конвертация презентации в формат PDF, JPG, PNG, в видео, а также превращение ее в сайт-визитку;
• сохранение в требуемом формате для демонстрации оффлайн или для показа посетителям в блоге или на сайте.
Обучение презентации в PowerPoint и Desygner в нашей КиберШколе — целая сокровищница новых знаний и практического опыта. По окончании модуля ваш ребенок сможет легко создавать красивые и эффективные мультимедийные презентации.